Dołącz do programu szkoleniowego

Jak zbudować mały kanał YouTube,
który będzie zarabiał.

Prowadzisz kanał YouTube, poświęcasz na to masę swojego czasu, ale prawie nikt tego nie ogląda i nic na tym nie zarabiasz?

Lubisz to i bardzo się starasz. Chcesz tworzyć przydatne treści dla innych. Wkładasz w to masę pracy, zaangażowania, ciągle o tym myślisz. Jakie są efekty?

Najczęściej okazuje się, że ogląda to mało osób, lub nie da się na tym zarobić. Kosztuje Cię to bardzo dużo czasu i nic z tego nie masz.

Znam to. 

5 lat temu zacząłem nagrywać podcast Biznes Od Początku. Wtedy myślałem sobie: „będę robił coś wartościowego, przydatnego dla innych, z czasem zbuduję coraz większą grupę słuchaczy, społeczność, markę osobistą i może pojawią się z tego jakieś pieniądze.” Robiłem to regularnie – publikowałem wywiady z przedsiębiorcami co tydzień przez ponad 2 lata.

Co się okazało?

Prawie nikt tego nie słuchał.
Liczba słuchaczy nie rosła.
Poświęcałem na to masę czasu - zajmowało mi to nawet 2 dni w tygodniu.
Przez 2,5 roku nie otrzymałem żadnej propozycji współpracy.
Nic na tym nie zarobiłem, tylko do tego dopłacałem.

Nagrywając podcast miałem pomysł na stworzenie kanału YouTube, na którym będę jeździł do przedsiębiorców i nie tylko z nimi rozmawiał, ale też pokazywał w filmie coś ciekawego: ich firmy, pasje, styl życia.

Pomysł był dobry, ale wiedziałem z jaką ilością pracy się to wiąże. Skoro podcast – który nagrywałem zdalnie zajmował nawet 2 dni w tygodniu, to co dopiero jeżdżenie po całej Polsce i nagrywanie filmów!

Przez rok to odkładałem. Wiedziałem, że nie dam rady czasowo. Byłem już po studiach, miałem rodzinę i inne działalności które wymagały mojej pracy, a YouTube będzie wymagał masy czasu – w dodatku na same dojazdy do gości będę musiał wydawać swoje pieniądze. 

Oprócz tego chciałem zatrudnić operatora, żeby to on nagrywał filmy (bo ja będę prowadzącym – nie dam rady robić obu rzeczy) – jednak znowu – zatrudnienie dobrego operatora kosztuje.

Ten pomysł nie dawał za wygraną.

Podobno ludzie najbardziej w życiu żałują nie tego co zrobili, ale tego – czego nie zrobili, dlatego postanowiłem:

Zrobię to. Założę nowy kanał.

Miałem już doświadczenia z nagrywania podcastu. Wiedziałem że widzowie sami się nie pojawią – nie ma co na to liczyć. Pieniądze, współprace też same nie przyjdą – to ja muszę o to wszystko zadbać!

Co trzeba było zaplanować:

Jak docierać do nowych widzów?
W jaki sposób będziemy na tym zarabiać?
Jak to ułożyć, żeby nie zajmowało aż tak dużo czasu?

Ludzie myślą, że YouTuberzy zarabiają
"z wyświetleń, lajków i subów", ale to bzdura.

YouTube płaci twórcom część dochodów ze swoich reklam.

Ile na tym można zarobić?

Gdy zaczynałem, powiedziałem sobie: „będę zadowolony, gdy nasze odcinki będą miały średnio 10 000 wyświetleń.”

Wiesz ile na takim tematycznym kanale można dostać za 10 000 wyświetleń? Ok. 140 zł. A żeby taki film nagrać to są 2-3 dni pracy + koszty operatora i montażysty, paliwa, hotelu, autostrady, biletów parkingowych itd.

Pieniądze z reklam to grosze.

"Ale przecież masz też filmy o większych zasięgach.
Na tym zarabiasz!"

Kolejny mit. Nawet, jeżeli każdy film robiłby 50 000 wyświetleń, to z reklam jest to ok. 500-600 zł. Nie zarobisz na tym.

Na szczęście wiedziałem o tym. Wiedziałem, że nie damy rady z tego pokryć kosztów, a co dopiero na tym zarobić. Trzeba było znaleźć inny sposób.

Zrobiłem badanie rynku.

Przeanalizowałem wszystkie najpopularniejsze kanały z mojej branży. Sprawdziłem też inne nisze. Przerobiłem kilka kursów online, wykupiłem kilkumiesięczne konsultacje. Tylko na płatne szkolenia i konsultacje z YouTuba wydałem w zeszłym roku 25 210 zł.

Postawiłem sobie cel:

Zarobić pierwsze pieniądze zanim założę kanał.

To byłoby coś. Podcast tworzyłem przez lata i nie zarobiłem ani złotówki. Tym razem chciałem to zrobić inaczej. Musiałem na tym zarabiać, bo tworzenie kanału który sobie wymyśliłem było bardzo kosztowne.

Miałem na to pomysł, więc zacząłem pracować. Żeby sfinansować tą działalność od początku, musiałem pozyskać firmy do współpracy.

Zanim nagraliśmy pierwszy film zgłosiłem się do ponad 100 firm.

Gdy teraz patrzę na wiadomości które im wysyłałem to wiem, że to nie mogło się udać. Na dzień dobry proponowałem firmom objęcie patronatu na kanale za 20 000 zł (przypominam, że kanał nawet nie istniał i nie mieliśmy ani jednego nagranego filmu). Ja dzisiaj też dostaję takie spamerskie wiadomości i już wiem, dlaczego wtedy firmy mi nie odpisywały.

Widziałem, że moje wiadomości nie działają. Zacząłem pisać inaczej, proponować co innego i inaczej się kontaktować. Zamiast wysyłać maile „na zimno” zacząłem namierzać konkretne osoby na LinkedIn’ie czy Facebooku. Po krótkiej wiadomości często to oni proponowali mi zdzwonienie się online, żeby o tym porozmawiać.

Sporo pracy to kosztowało, ale udało się.

Pozyskałem pierwszego partnera i kanał wystartował. Miesiąc później pozyskałem kolejną firmę do współpracy. Dzięki temu mogliśmy zacząć.

W ciągu 2 lat nawiązywaliśmy współprace w kwotach 2000 zł – 36 000 zł (na 1 fakturze, bo najlepsi klienci z którymi współpracujemy długoterminowo zostawili u nas ponad 60 000 zł).

Kim jest prowadzący?

Paweł Leżoch

Tworzy kanał Biznes Od Początku, gdzie odwiedzają przedsiębiorców w całej Polsce, pokazują ich firmy i rozmawiają o tym jak zaczynali. W 1. roku na nowym kanale zrobili ok. 100 000 zł przychodu (tworząc kanał po godzinach). Po 3 latach kanał przekroczył 100 000 subskrypcji i 700 000 zł przychodu netto głównie na płatnych współpracach.

Jak zarabiać na kanale YouTube

Jaka jest prawda? 

Dojście do tego zajęło mi prawie 5 lat. W pierwsze 2,5 roku nagrywania podcastu nie zarobiłem nic. Gdy zaczynałem nagrywać podcast to myślałem, że przecież wszystkiego mogę się samodzielnie nauczyć. Nie wiedziałem, że zajmie to tyle czasu i nie wiedziałem, z jakimi problemami twórcy internetowi muszą się mierzyć. Wszystkie te problemy musiałem przechodzić samodzielnie i szukać na nie rozwiązań, a przecież inni twórcy przede mną też to przechodzili!

Każdego tygodnia czytam posty na grupach tematycznych i widzę siebie kilka lat wcześniej. To są dokładnie te same problemy.

Niskie zasięgi lub bardzo duża rozbieżność między odcinkami.
Czas - zajmuje to dużo czasu, jak to zoptymalizować.
Monetyzacja - jak na tym zarabiać, jak nawiązać współprace.
Głowa - pojawia się hejt, krytyka, czasami masz już tego dość.

Dlatego stworzyłem coś, co sam chciałbym kupić 5 lat temu:

Program Szkoleniowy:
Zarabianie Na Kanale YouTube

Zarabianie Na Kanale YouTube - Program Szkoleniowy

Co wchodzi w skład Programu Szkoleniowego?

Program zawiera 6-modułowy Kurs Online (ponad 40 materiałów wideo), zestaw Ebooków, Personalnego Asystenta AI który będzie pomagał Ci wymyślać tematy na odcinki, robić research, aż do pisania tytułów i opisów. Oprócz tego otrzymujesz szablony wiadomości które wysyłałem do firm i moje szablony ofert, dzięki którym łatwiej będzie Ci pozyskać firmy do współpracy.

Kurs online: Zarabianie Na Kanale YouTube

Od 0 do kanału który widzowie chcą oglądać i który zarabia.

Moduł 1
5 strategii zarabiania

Poznasz 5 różnych strategii zarabiania na kanale, które możesz ze sobą łączyć, razem z przykładami.

Moduł 2
Pomysł Na Kanał

Stworzymy strategię dla Twojego kanału. Określimy grupę docelową, tematykę, pomysły na treści i znajdziemy wyróżniki dla Twojego kanału.

Moduł 3
Podstawy YouTuba

Poznasz algorytm YouTuba, nauczysz się pisać tytuły i opisy, tworzyć dobre miniatury nawet jeżeli nie jesteś grafikiem, oraz optymalizować ustawienia filmów.

Moduł 4
Dobre Filmy

W tym module nauczysz się pisać scenariusze w taki sposób, żeby widzowie chcieli jak najdłużej Twoje filmy oglądać. Poznasz podstawy nagrywania i nauczysz się jak promować filmy. 

Moduł 5
Automatyzacja

W tym module usprawnimy Twoją pracę, żebyś mógł łączyć YouTuba z innymi aktywnościami. Pokażę Ci jak korzystać z promptera, jak pracować na szablonach i schematach.

Moduł 6
Współprace

Pokażę Ci jak pozyskiwać firmy do współpracy. Stworzymy listę firm, przygotujemy dla nich ofertę, otrzymasz szablony wiadomości i ofert, które możesz wysyłać do firm.

Zobacz fragmenty kursu:

Ebook: Zarabianie na kanale YouTube

Całą zawartość programu szkoleniowego otrzymujesz też w formie ebooka. Dzięki temu łatwo wyszukasz poszczególne fragmenty programu i możesz utworzyć swojego wirtualnego asystenta AI w Chat GPT. Asystent AI będzie Ci podpowiadał korzystając z całej wiedzy zawartej w programie szkoleniowym.

Format PDF, 131 stron.

Ebook: Podręcznik Dobrych Miniatur

Dowiesz się z niego jak tworzyć dobre miniatury, które przyciągają uwagę i zachęcają do kliknięcia. To głównie na podstawie miniatury widzowie podejmują decyzję który film obejrzeć, więc jest to niezwykle ważne. W ebooku znajdziesz przykłady dobrych miniatur, wskazówki jak je tworzyć, opisane najpopularniejsze programy graficzne (darmowe i płatne), oraz narzędzia AI do tworzenia miniatur.

Format PDF, 40 stron.

Ebook: Audyt Kanału YouTube

Jeżeli masz już kanał YouTube to w tym ebooku znajdziesz zestaw pytań i elementy które należy sprawdzić. Na podstawie odpowiedzi będziesz wiedzieć, co możesz poprawić w swoim kanale YouTube, żeby miał on więcej wyświetleń i przekładał się na dochody w Twoim biznesie.

PERSONALNY ASYSTENT AI

W ramach bonusu dostajesz mojego wirtualnego asystenta opartego o ChatGPT Plus. Może wymyślać dla Ciebie pomysły na filmy, pisać scenariusze czy tworzyć tytuły i opisy filmów. Coś, co kiedyś zajmowało cały dzień dzięki temu asystentowi zajmie Ci 15 minut.  Asystent ma wgraną całą wiedzę z kursu, dzięki czemu będzie udzielał Ci lepszych podpowiedzi.

Do korzystania z Personalnego Asystenta AI potrzebny jest Chat GPT w płatnej wersji.

Podsumowując - co otrzymasz:

6 modułowy kurs online, który pomoże Ci stworzyć ciekawy kanał YouTube i zacząć na tym zarabiać.
3 ebooki w formacie PDF, dzięki którym łatwo wyszukasz poszczególne fragmenty w kursie i znajdziesz informacje w skondensowanej formie.
Personalny Asystent AI, który będzie Ci podpowiadał i przyspieszy Twoją pracę.
Szablony ofert które wysyłałem klientom na współprace w kwotach 2000 zł - 36 000 zł.
Schematy wiadomości do pozyskiwania partnerów dla kanału.
Wzór umowy, nad którym pracowaliśmy z działami prawnymi dużych spółek akcyjnych.
Checklisty, strategie i bonusy, dzięki którym wystarczy, że będziesz się trzymać listy punkt po punkcie i będziesz mieć efekty.

Dołącz do Programu Szkoleniowego.

Zacznij tworzyć kanał YouTube w sposób komercyjny - tak jest zdecydowanie łatwiej.

PROGRAM SZKOLENIOWY:
Zarabianie Na Kanale YouTube

1295 zł


Kurs Online w formie lekcji wideo.
Pakiet 3 ebooków.
Personalny Asystent AI.
Szablony ofert.
Schematy wiadomości.
Dodatkowe checklisty i szablony.

Co zyskasz:

Będziesz tworzyć lepsze filmy, które widzowie będą chcieli oglądać.
Będziesz mieć więcej wyświetleń i subów.
Poznasz 6 strategii zarabiania na YouTube i wybierzesz najlepsze dla siebie.
Pokażę Ci jak znaleźć firmy do współpracy, co im zaproponować i jak to wycenić.
Nauczysz się jak tworzyć kanał, żeby pozyskiwać klientów do swojego biznesu.
Pokażę Ci jak promować kanał, żeby nie być uzależnionym od kaprysów algorytmu.

Najczęściej zadawane pytania:

Dla kogo jest ten program?

Dla twórców internetowych - głównie osób które tworzą na YouTubie i którzy chcą zacząć zarabiać na swojej działalności.

Druga grupa która skorzysta to przedsiębiorcy, którzy chcą wykorzystać YouTube do promowania swojej firmy, budowania marki osobistej i pozyskiwania klientów.

Czy to się opłaca?

Inne kursy z tworzenia kanału YouTube kosztują ok. 2000 zł. Tutaj oprócz wiedzy dotyczącej YouTuba i budowania kanału dostajesz gotowe schematy w jaki sposób pozyskać firmy do współpracy. Wystarczy 1 współpraca i cały kurs spłaci się wielokrotnie. 

Czy na pewno pozyskam partnerów?

Nie. To zależy od masy czynników. Nie licz na to, że wystarczy tylko kupić kurs. Trzeba włożyć w to masę pracy. W programie pokażę Ci co i jak robić, ale to TY musisz tą pracę wykonać. 

Czy otrzymam fakturę?

Tak, otrzymasz fakturę VAT, wystarczy podać dane do faktury podczas składania zamówienia.

Masz pytania?

Uzupełnij formularz - otrzymam Twoje pytania na maila i Ci odpiszę.


Copyright © Bizop.pl

REGISTER YOUR SPOT NOW

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close